Exclusive ListingsAll El Cortecito ListingsAll Bavaro Beach CommunitiesHouse and VillasCondos and ApartmentsAll Punta Cana Village ListingsAll Cocotal Golf and County Club ListingsAll Cana Bay ListingsCommercial Business OpportunitiesPunta Cana Experience

Dla inwestorów


                      

Republika Dominikana to obecnie najszybciej rozwijający się kraj na Karaibach. Urok tego miejsca, tania siła robocza oraz sprzyjający inwestorom rząd sprawiaja, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce na inwestycje. Światowe koncerny hotelowe już teraz wykorzystuja rodzące się możliwości i budują od małych rodzinnych hoteli do ogromnych luksusowych resortów wypoczynkowych.    

 

W tym roku turystyka wzrosła na Dominikanie o 10% i pewne jest, że wciąż będzie się dynamicznie rozwijać w związku z przestawieniem się kraju z rolnictwa na turystykę.

 

Możliwości do zainwestowania pieniędzy jest wiele – od apartamentów za 60.000 $ do ponad stumilionowych resortów hotelowych. Dla każdego coś się znajdzie i teraz nadszedł dobry moment na podjęcie decyzji! Ceny nieruchomości wzrastają w zawrotnym tempie, z miesiąca na miesiąc można sprzedać swoją nieruchomość z zyskiem. To najlepsze miejsce na zarabianie pieniędzy!

 

Brzmi interesująco? Wspaniale! Jeśli zdecydujesz się na inwestycje, przez caly proces będzie Cię prowadził Twój prywatny agent obrotu nieruchomości. Zadaj nam pytania, skonsultuj się ze swoimi zaufanymi doradcami, kup bilet i przyjedź zobaczyć żyłę złota!

 

Na Dominikanie robi się naprawdę gorąco, nie przegap szansy!

 

Inwestycja w nieruchomości to najlepszy sposób na zarobienie sporych pieniędzy w krótkim czasie, jako że ceny wzrastają średnio trzy razy do roku. Większość naszych klientów kupuje apartament, zleca nam jego wyposażenie oraz wynajem, a po pewnym czasie sprzedaje go z zyskiem. Świadczymy kompleksowe usługi - od odebrania klienta z lotniska i zakwaterowania go w hotelu po cenie dwukrotnie niższej niż w biurze podróży, poprzez zapoznanie z całą ofertą, do negocjowania warunków umowy, umeblowania i, na życzenie, znalezienie wynajmującego. Bavaro rozwija się w niesamowitym tempie, niedawno powstało centrum handlowe z kinem, Hard Rock Cafe i luksusowymi sklepami, obecnie buduje się autostradę łączącą miasto z innymi częściami kraju. Dzięki tej autostradzie stolica Dominikany, Santo Domingo, będzie oddalona jedynie o dwie godziny jazdy samochodem, zamiast obecnych pięciu.

 

Najpopularniejszym projektem jest w tym momencie El Dorado ze względu na wspaniałe położenie - blisko i do plaży, i do wszelkiego rodzaju usług - bardzo dobrą jakość wykończeń oraz przystępne ceny.

 

Kawalerki, 39 m2, balkon                              - 70.000 $ - zostało tylko osiem

Apartamenty dwupokojowe, 54m2, balkon    -  83.000 $   - zostało tylko kilkanaście
Apartamenty trzypokojowe, 100m2, trzy balkony - 145.000 $ - zostało tylko pięć
Penthouse, 135m2, ogromny taras                       -  175.000$ - został tylko jeden!

 

Pierwszego marca ceny wzrosną o 5%, więc warto zainwestować już teraz! Jeśli kupisz teraz i sprzedasz po miesiącu, możesz zarobić kilka tysięcy dolarów!

 

Aby skonsultować się z polskim agentem wyślij wiadomość na adres: rm.islandrealty@gmail.com.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyspa

Republika Dominikana jest drugim co do wielkości krajem na Karaibach. Zajmuje dwie trzecie wyspy Hispaniola położonej na Wielkich Antylach i graniczy z Haiti. Na zachodzie rozciągają się Jamajka i Kuba; Puerto Rico znajduje się za 112 kilometrowa Cieśniną Mona; a południowa część Florydy jest oddalona o zaledwie 1000 kilometrów. Kraj ten, usytuowany w sercu regionu pomiędzy Ameryką Północną i Południową, na południu otoczony jest Morzem Karaibskim, a na północy Oceanem Atlantyckim. Ze swoimi 48.000 kilometrów kwadratowych Dominikana jest większa niż Wyspy Bahama, Jamajka, Puerto Rico, wszystkie Wyspy Dziewicze oraz całe Zachodnie Indie Francuskie razem wzięte.

Ludzie

Populacja przekracza 10 milionów ze średnim przyrostem naturalnym 1.47% rocznie. Jest to jedno z najmłodszych społeczeństw na świecie, średnia wieku wynosi obecnie 24 lata. Oficjalnym językiem jest hiszpański, który jednak znacznie różni się od „klasycznego” hiszpańskiego jakim posługują się Hiszpanie; 95% to rzymscy katolicy. 73% ludzi to mieszanki różnych ras, 16% jest pochodzenia europejskiego, 11% afrykańskiego. Średnia wieku to ponad 71 lat.

Kraj

Dominikana to kraj kontrastów. Zobaczyć tu można zarówno kilkutysięczne góry, jak i skaliste wybrzeża, lasy deszczowe, rzeki, pustynie porośnięte kaktusami oraz 300 kilometrów malowniczych białych plaż. Od północnego do południowego wschodu rozciągają się cztery pasma górskie. Największe z nich to Cordillera Central z Pico Duarte, najwyższym szczytem na Karaibach, wznoszącym się na 3.175 metry. Pomiędzy pasmami górskimi znajdują się trzy duże doliny. W jednej z nich, na południowym zachodzie, usytuowane jest Jezioro Enriquillo, najniższy punkt na Karaibach - 47 metrów poniżej poziomu morza. Jest to jedyne na świecie słone jezioro zamieszkałe przez krokodyle. Na Dominikanie panuje umiarkowany podtropikalny klimat. Opady deszczu o intensywności zależnej od pory roku sprawiają, że roslinność ma wspaniałe warunki do rozwoju.

Rząd

Prezydentem Dominikany jest od maja 2004 roku demokrata Leonel Fernandez. Zarowno prezydent, jak i członkowie sejmu wybierani są na cztery lata w wyborach bezpośrednich. 

Trzy największe partie to konserwatywna Spoleczno-Chrześcijańska Partia Reformacyjna na czele z Joaquínem Balaguerem, społeczno-demokratyczna Rewolucyjna Partia Dominikany na czele z Juanem Boschem (obaj piastowali w przeszlości urząd prezydenta) oraz liberalna Partia Wyzwolenia Dominikany.

Gospodarka

Choć przez długi okres czasu uważało się Dominikanę wyłącznie za eksportera cukru, kawy i tytoniu, w ostatnich latach sektor usługowy wyprzedził rolnictwo i przynosi więcej dochodów w związku z rozwojem turystyki i stref wolnego handlu. Największym partnerem są Stany Zjdenoczone, kolejne miejsca zajmują Kanada, Europa Zachodnia oraz Japonia. We wrześniu 2005 zatwierdzono Amerykańsko-Dominikańską Umowę o Wolnym Handlu.

Turystyka

Turystyka jest obecnie najważniejszą gałęzią dominikańskiej gospodarki. Kraj ten oferuje szeroki wybór zakwaterowania w resortach i hotelach w centrach miast, górach oraz nad Morzem Karaibskim lub Oceanem Atlantyckim. Plaże ozdobione wspaniałymi palmami, dostęp do rożnego rodzaju sportów wodnych, bogata historia i kultura, a także sympatyczni, gościnni ludzie sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Największe centra turystyczne znajduja sie na wybrzeżach wyspy, głównie w Punta Cana oraz nieco starszym ośrodku Puerto Plata, jak również w stolicy, Santo Domingo. Jednak w ostatnim czasie nastąpiła eksplozja ekoturystyki wewnątrz kraju i jak grzyby po deszczu powstają biura oferujące piesze lub rowerowe wyprawy w góry, zwiedzanie jaskiń, spływy kajakowe, spacery po lasach i dolinach.

Już od ponad dziesięciu lat osiedlają się tu mieszkańcy obu Ameryk, a także Europejczycy, przede wszystkim Włosi, Niemcy, Francuzi i... Polacy! Cudzoziemcy mogą bez przeszkód kupować zarówno domy, apartamenty, jak i ziemię, nie ma też problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ubezpieczenia zdrowotne są tanie (w zależności od wieku, ok. 100 dolarów rocznie) i prezentują wysoki poziom. Wszystko to sprawia, że w barach, restauracjach, supermarketach, na polach golfowych i kortach tenisowych można spotkać ludzi z całego świata! 
 

Szkoły

Oficjalnym językiem używanym w edukacji jest hiszpański. W międzynarodowych szkołach prywatnych przedmioty wykładane są w języku angielskim, ale duży nacisk kładzie się na naukę „klasycznego” hiszpańskiego, aby dzieci były dwujęzyczne. Szkoły prywatne znajdują się w każdym większym mieście w kraju. Szkoły, które otrzymały akredytację Dominikańskiego Ministerstwa Edukacji wystawiają certyfikaty zapewniające wstęp na dominikańskie, europejskie oraz amerykańskie uniwersytety. 
 

Obywatelstwo


Aby przebywać legalnie na terenie Republiki Dominikany trzeba uzyskać pozwolenie na tymczasowy pobyt, a w następnej kolejności dokument tożsamości uprawniający do stałego pobytu. Jako że proces uzyskania karty tymczasowego pobytu jest dość żmudny i trwa trzy-cztery miesiące, wiele osób korzysta z pomocy prawnika. Karta ta ważna jest przez rok, potem należy się ubiegać o kartę stałego pobytu przyznawaną po dwóch-trzech miesiącach od złożenia podania. Wszystkie zagraniczne dokumenty muszą być zalegalizowane w konsulacie znajdującym się najbliżej jurysdykcji, w której mieszka aplikant. Dokumenty, za wyjątkiem paszportu i podania, muszą zostać złożone w oryginale i czterech kopiach.

Opieka Medyczna


Grupa HOSPITEN (HOSPITEN Group) jest miedzynarodową siecią prywatnych szpitali oferujących najwyższy poziom usług medycznych.

Wszystkie placówki HOSPITENu wyposażone są w najnowszy sprzęt, a pracujący w nich lekarze to profesjonaliści w swoich dziedzinach.

Hospiten w Bavaro
Usytuowany w samym centrum miasta, Hospiten Bavaro był pierwszym szpitalem zbudowanym poza Hiszpanią. Placówka, otwarta w roku 2000, wyposażona jest w najlepszy w regionie sprzęt medyczny oraz najnowocześniejsze sale operacyjne. Znajduje się w niej 70 łóżek, cztery sale operacyje, bank krwi, oddział intensywnej terapii, laboratorium biopatologii i mikrobiologii oraz nowoczesne centrum prześwietleń.

 

Rząd promuje prywatne inwestycje


 

Rząd nieustannie promuje turystyczne regiony kraju i chce przyciągnąć również prywatnych inwestorów. Z tego powodu duży nacisk kładzie się na:

·         Budowę infrastruktury dla przemysłu turystycznego, takiej jak drogi, porty i lotniska

·         Rozwój human resources poprzez współpracę z uczelniami wyższymi.

·         Organizowanie kampanii promocyjnych na rynkach zagranicznych

·         Przyznawanie kredytów prywatnym inwestorom